Wybory do Samorządu Szkolnego
W dniu 10.10.2018 odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Głosowały klasy IV-VIII SP oraz I LO. Oddano 89 głosów, 88 głosów ważnych i jeden głos nieważny.
Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został GRZEGORZ ŁUCZAK.
Wice-przewodniczący - Ryszard Witczak
Skarbnik - Oskar Kopczyński
Sekretarz - Maurycy Wójtowski
Dziękujemy uczniom z klasy VIIIa i Vb za pomoc przy przeprowadzeniu wyborów oraz opiekunowi Samorządu, pani Annie Kaczorowskiej.
16.10.2018

Mistrzostwa Świata w Sambo
Dobre wieści z Gruzji, gdzie dwie zawodniczki klubu KOKORO walczyły w Mistrzostwach Świata w Sambo. Wicemistrzynią Świata do lat 18 została uczennica klasy Ia LO Natalia Stokłosa, a na VII miejscu w kategorii do lat 20 zameldowała się Magdalena Jarkowska. Gratulujemy!
16.10.2018

Gra terenowa na Młynku
W pierwszych dniach października, korzystając ze wspaniałej pogody, uczniowie klasy 6a i 7a wraz z nauczycielką wychowania fizycznego wybrali się na Młynek. Celem zajęć terenowych było aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu, nauka współpracy w zespole jak również korzystanie z własnych zasobów wiedzy ogólnej. Uczniowie oprócz dość wyczerpującego biegu po parku mieli za zadanie odnaleźć i rozwiązać sześć kart pracy. Zadania dotyczyły wiedzy ogólnej z zakresu sportu, edukacji zdrowotnej, a nawet języka angielskiego. Za każde dobrze rozwiązane zadanie były punkty, lecz nie o punkty, a o dobrą zabawę tak naprawdę chodziło. Uczniowie naszej szkoły byli bardzo zadowoleni i podekscytowani grą, dlatego też na wiosnę zorganizujemy kolejną, być może całodniową, atrakcję tego typu.
11.10.2018

VIII Grand Prix Łodzi - Międzynarodowy Otwarty Turniej Judo
W dniach 6-7 października w Łodzi w ramach ligi IJL MUKS KOKORO zorganizował turniej Judo. Na starcie zameldowało się prawie 400 zawodniczek i zawodników reprezentujących cztery kraje i prawie 40 klubów. Bardzo mocny skład wystawiła Armenia i zasłużenie wygrała rywalizację drużynową. Na drugim stopniu drużynowego podium Legia Warszawa, a na trzecim KOKORO Łódź. W sumie zdobyliśmy 19 medali (6-6-7), z czego 15 medali zdobyli uczniowie Szkoły Mistrzów KOKORO. Gratulacje dla wszystkich zawodników, a szczególne podziękowania dla rodziców zaangażowanych w pomoc przy organizacji i prowadzeniu turnieju.
Miejsca naszych zawodników:
1 miejsca: Sergiusz Lonc, Barbara Syromiatnikova, Larysa Hnatchuk, Yurii Kalinchyk, Bruno Jesionek, Dmytro Verichev
2 miejsca: Bartłomiej Mokros, Tatiana Wachowska, Dmytro Shevchenko, Oleksandr Kovbasiuk, Ruslan Korop, Janina Nowosielska
3 miejsca: Zofia Cichomska, Aleksandra Kowal, Tadeusz Książkiewicz, Vitalii Ambroziak, Konrad Matusiak, Oleksandr Mateichuk, Oleksandr Kotyrlo
11.10.2018

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w gimnastyce artystycznej
W dniu 05.10.2018 uczennica Szkoły Mistrzów KOKORO, a zarazem reprezentantka MUKS Widzew Łódź wzięła udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Na ponad 50 startujących dziewczynek, Zuzanna Nowak zajęła 18 miejsce. Zuzanna najlepiej wykonała swój układ taneczny plasując się na 12 miejscu. Gratulujemy!
11.10.2018
Pierwsze w tym sezonie zawody pływackie
Pierwsze w tym sezonie zawody pływackie w naszym województwie za nami. Na olimpijskiej pływalni w łódzkiej Zatoce Sportu podczas II zawodów o Puchar JM Rektora Politechniki Łódzkiej wystartowali również nasi uczniowie:
Michał Kaczmarek startujący w kategorii 13-latków oraz Zosia Kruzerowska i Magda Wrona rywalizujące w najstarszej kategorii (14 lat i starsi).
Udało się rozpocząć sezon przyzwoitymi wynikami. Michał Kaczmarek w swoim roczniku był 1 na 200m dowolnym z czasem 2:18.76 i 2 na 100m grzbietowym z wynikiem 1:13.61.
Zosia Kruzerowska w kategorii 14lat i starsi zajęła 4 miejsce na 200m grzbietowym uzyskując nowy rekord życiowy 2:35.70. Magda Wrona również rywalizując ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodniczkami uplasowała się na 6 miejscu z wynikiem 3:03.49 w konkurencji 200m st. klasycznym (nowy rekord życiowy).
Konkurencje na dystansach 100m na tych zawodach rozgrywane były systemem eliminacji i finałów. Awans do najlepszych 10 zawodniczek w stylu grzbietowym wywalczyły obie nasze uczennice. W finale Zosia zajęła 5 miejsce w kategorii Open z wynikiem 1:13.15, Magda 7 czas zawodów z rezultatem 1:15.78.
07.10.2018
Nabór do nowej dyscypliny
Od września 2019 planujemy uruchomienie klasy o profilu piłka wodna. Dla osób które zadeklarują akces będziemy prowadzili od listopada zajęcia nauki pływania w weekendy na pływalni przy Sienkiewicza 46. Dotyczy to również obecnych 6-latków oraz dzieci z 1 i 2 klasy naszej szkoły. Dokładnych informacji udziela pan Dominik Sznajder tel. 665073207 (sprawy organizacyjne) oraz trener Bartosz Kośka tel. 881032368.
03.10.2018

Wybory Samorządu Szkoły
Trwa Kampania Wyborcza w Szkole Mistrzów KOKORO. Dotychczas zgłosiło się dwóch kandydatów. Jeszcze tydzień ( do 8.10.) czekamy na kolejne kandydatury. Chętni do objęcia stanowiska Przewodniczącego Szkoły wywiesili plakaty z hasłami wyborczymi na korytarzu pierwszego piętra. Zachęcamy do czynnego udziału w wyborach!
03.10.2018

Europejski Dzień Języków
W dniu 26.09.2018 odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Każda klasa przygotowała prezentację na temat wybranego kraju. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o państwach europejskich. Mogliśmy zobaczyć flagi i stroje regionalne, a także mieliśmy okazję spróbować francuskich serów, włoskich i hiszpańskich przysmaków oraz napić się angielskiej herbaty z mlekiem. Uczniowie brali również udział w konkursie wiedzy, starając się jak najszybciej znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące prezentowanych państw. Klasa VIII a jako pierwsza udzieliła poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania. Zwycięzcy zostali nagrodzeni brawami i otrzymali słodkie upominki. Dziękujemy nauczycielom, uczniom i rodzicom za zaangażowanie.
01.10.2018

Dzień Tabliczki Mnożenia w EC1
27 września klasy 2a i 3a uczestniczyły w ciekawych zajęciach w Centrum Nauki i Techniki EC1 z okazji Dni Tabliczki Mnożenia. Dzieci mogły wykazać się znajomością tabliczki mnożenia i dzięki jej znajomości rozwiązać zadania matematyczne oraz grać w róznorodne gry.
27.09.2018

Zajęcia dodatkowe
Od października ruszamy z zajęciami dodatkowymi dla dzieci i młodzieży. Aby zajęcia były realizowane musi się zebrać grupa 8-10 osobowa. Szczegółowe propozycje znajdą Państwo w zakładkach Zajęcia dodatkowe.
Chętnych proszę zgłaszać przez Librusa do odpowiednich nauczycieli. Trwają już zajęcia z matematyki dla ósmoklasistów, te zajęcia są obowiązkowe.
27.09.2018
Dzień Głośnego Czytania
26 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu, gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 26 w Łodzi. Celem naszego spotkania było zachęcenie wszystkich dzieci do czytania, aby rozwijały wyobraźnię, pamięć i słownictwo.
Czytanie rozpoczęła pani dyrektor przepięknym wierszem J. Brzechwy "Samochwała". Następnie uczniowie: Michał Kaczmarek, Zosia Cichomska oraz pani Ania Trochimiak-Różańska przenieśli nas w magiczny świat, czytając barwne opowieści z książki pt. "Gang Słodziaków". Wielkie czytanie zakończyła uczennica z I klasy Julia Nowakowska czytając baśń o rybaku i złotej rybce.
26.09.2018

Dzień Języków Europejskich w najmłodszych klasach Szkoły Podstawowej
Klasa 1B jako jedyna z klas młodszych wzięła udział w prezentacji wybranego Państwa Europejskiego "UKRAINY". Dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi, zwyczajami potrawami często serwowanymi na Ukraińskich stołach, położeniem kraju na mapie Europy oraz strojami ludowymi. Wszyscy spróbowali wcześniej przygotowanych potraw. Było to wspaniałe i rozwijające przeżycie.
26.09.2018

Szkolenie dla nauczycieli i rodziców z rozpoznawania substancji psychotropowych
Przy okazji zebrania z rodzicami zaprosiliśmy rodziców i nauczycieli na spotkanie z przedstawicielami policji, którzy przeprowadzili ciekawą prezentację na temat środków psychotropowych. Warto było dowiedzieć się od specjalistów z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się nasze dzieci i w jakiej postaci.
17.09.2018

Dodatkowe zajęcia na basenie dla wszystkich chętnych
Miło nam poinformować, że basen będzie dostępny dla uczniów wszystkich klas, nie tylko najmłodszych. Zajęcia rozpoczną się w październiku. Więcej informacji na zebraniu z rodzicami.
05.09.2018
Pierwszy dzwonek w Szkole Mistrzów KOKORO
3 września uczniowie naszej szkoły rozpoczęli swoją przygodę w Szkole Mistrzów KOKORO. Dla nas wszystkich było to ogromne przeżycie. Pomimo tego, że dla dzieci, i kadry pedagogicznej jest to zupełnie nowe miejsce, wyjątkowa atmosfera sprawiła, że poczuliśmy się jak w domu.
03.09.2018