Rozpoczynamy zbiórkę w ramach projektu Aniołkowe Granie
W dniach od 13 grudnia do 9 stycznia będziemy prowadzić zbiórkę na rzecz dwójki dzieci z rodzin zastępczych. W holu, w oznakowanym koszu będzie można zostawiać żywność z długim terminem przydatności oraz środki czystości. Bardzo przydadzą się też pieluchomajtki dla dziewczynki (Semi 1).

W dniach 13 – 14 oraz 17 grudnia (podczas konsultacji) nasi uczniowie pod opieką nauczycielek ze świetlicy szkolnej zorganizują Kiermasz Świąteczny, na którym będzie można zakupić przepiękne, własnoręcznie wytworzone ozdoby świąteczne. Zebrane pieniądze przeznaczymy na pomoc dla Wiktorii i Roberta. Środki przekażemy rodzinom poprzez koordynatorkę z MOPSu.

Dlaczego nasza pomoc bardzo się przyda?
Wiktorią (11 lat) opiekuje się babcia z dziadkiem. Ich sytuacja finansowa w porównaniu z potrzebami jest trudna. Dziewczynka jest zaliczona do osób niepełnosprawnych od urodzenia. Urodziła się z ciąży bliźniaczej jako wcześniak. Dziewczynka jest leżąca, pampersowana. Choruje na epilepsję oraz mózgowe porażenie dziecięce. Jest poddawana rehabilitacji w Poradni Lekarskiej. Ponadto rodzic zastępczy opłaca rehabilitanta, który ćwiczy z dzieckiem w domu. Dziewczynka jest również głęboko upośledzona poznawczo i zawsze będzie wymagała pomocy osoby drugiej.

Robert (13 lat) jest krótko w rodzinie zastępczej, bo dopiero 2 miesiące. Rodziną zastępczą jest jego babcia. Bardzo się stara, by chłopiec nie różnił się od innych dzieci. Ma niską emeryturę i nie stać jej na wiele rzeczy. Chłopiec ma ADHD, jest leczony farmakologicznie. Ma w sobie dużo lęku, że zostanie zabrany od babci i umieszczony w Domu Dziecka.
10.12.2018
Sportowe Mikołajki
06 grudnia Szkoła Mistrzów KOKORO zorganizowała Sportowe Mikołajki. Zaprosiliśmy na tę wyjątkową uroczystość wielu znamienitych gości oraz nauczycieli naszej szkoły. Występujący uczniowie pokazali na czym, oprócz pilnej nauki w szkole, koncentrują się w swoim młodym życiu. Pokaz, oprócz niesamowitych wrażeń, emocji, a nawet łez wzruszenia, uświadomił nauczycielom przedmiotów innych niż wychowanie fizyczne jak ciężko pracują ich uczniowie. Piękna uroczystość, wspaniałe pokazy, wyjątkowy dzień. Zamieszczamy krótkie fragmenty, gdyż osobny pokaz uczniowie zaprezentują rodzicom i bliskim już w roku 2019, a nie chcemy psuć zabawy.
09.12.2018
Avatar

Mój przyjaciel Miś
8 listopada 2018 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Mój przyjaciel - Miś" zorganizowany dla uczniów klas I - III. Na konkurs wpłynęło 19 prac wykonanych w różnorodnych technikach.
Przyznano nagrody i dyplomy. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła praca Gabrieli Wesołowskiej z klasy IIIa, drugie Kristiny Kvilenkovej z klasy IIa, trzecie Zofii Połoczańskiej-Gorzkiewicz z klasy Ib. Wyróżniono również prace: Julii Nowakowskiej z klasy Ia, Michaliny Kukulskiej z klasy Ib, Zuzanny Kołodziejczyk z klasy Ib, Oliwii Wojtysiak z klasy IIa i Sebastiana Wojtysiaka z klasy IIa. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
07.12.2018

Szkoła Mistrzów Kokoro włączyła się do akcji Aniołkowe Granie
Szkoła Mistrzów Kokoro włączyła się do akcji Aniołkowe Granie. W tym roku odbędzie się ona po raz 15 w Polsce, a w Łodzi po raz drugi. W łódzkiej części akcji wezmą udział 22 placówki edukacyjne, a w całym kraju 136.

Aniołkowe Granie to ogólnopolski projekt edukacyjny mający za zadanie wspierać idee rodzicielstwa zastępczego. Jego celem jest przybliżenie uczniom, a także rodzicom zasad rodzicielstwa zastępczego. Dodatkowo placówki, które przyłączyły się do Aniołkowego Grania, w porozumieniu z koordynatorem z MOPSu zbierają na swoim terenie rzeczy, które są najbardziej potrzebne konkretnym dzieciom, we wskazanej rodzinie zastępczej. Nasza szkoła „zaopiekuje się” dwójką dzieci, 11-letnią dziewczynką i 13-letnim chłopcem. Szczegóły akcji wkrótce.
29.11.2018
Dzień Pluszowego Misia
23 listopada 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyniosły swoje pluszowe maskotki, które towarzyszyły im na lekcjach i w czasie przerw. Uczniowie poznali historię narodzin pluszowego misia oraz oglądali bajki z kultowymi bohaterami. Wszystkie misie zostały uwiecznione na wspólnych fotografiach.
29.11.2018
Śniadanie daje moc
"Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i najlepszy start w nowy dzień" - świadome wagi tego zdania, uczennice z klasy I A wzięły udział w programie "Śniadanie daje moc". Akcja polegała na zorganizowaniu w klasie wspólnego śniadania. I tak w listopadowy, pochmurny czwartkowy poranek, dziewczynki z ochotą i zaangażowaniem przystąpiły do dzieła. Na stołach w mig zagościły przepyszne, apetyczne kolorowe kanapki wykonane z przyniesionych z domu produktów, a po szkolnym korytarzu unosił się wspaniały aromat przygotowanego posiłku. W myśl zasady "Dzień bez porcji warzyw, owoców lub soku, to dzień stracony", na talerzach królowały soczyste pomidory, aromatyczne ogórki, chrupiąca sałata i dorodna papryka. Oczywiście dzieci nie zapomniały też o owocach, z których zrobiły kolorową sałatkę. Na koniec zaprosiliśmy uczniów z innych klas aby mogli skosztować naszych zdrowych pyszności. Bardzo dziękujemy rodzicom za to, że nie tylko przygotowali dzieciom potrzebne produkty, ale też pomogli w organizacji śniadania w klasie.
29.11.2018

Dzień Życzliwości i Pozdrowień w KOKORO
Każdego roku 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który ma nam wszystkim przypomnieć, jak ważna w naszym życiu jest życzliwość względem innych i jak wiele dobrego może zdziałać miły gest i uśmiech. Z tej okazji w naszej szkole zaplanowaliśmy Tydzień Życzliwości, którego koordynatorem była nauczycielka języka angielskiego p. Edyta Linowska.

Obchody zaczęliśmy już w poniedziałek, kiedy na holu szkolnym pojawiła się Skrzynka Życzliwości, do której uczniowie mogli wrzucać karteczki z miłymi słowami oraz pozdrowieniami skierowanymi do kolegów i koleżanek oraz pracowników szkoły. W Dniu Życzliwości i Pozdrowień skrzynka była pełna ciepłych słów a wszystkie kartki trafiły do adresatów. Wielu uczniów założyło w tym dniu koszulki w kolorze żółtym, symbolizującym słońce, radość i ciepło. Ambasadorzy akcji – uczniowie klasy 8a – rozdawali żółte naklejki z wizerunkiem uśmiechniętej buźki. Przewodniczący Samorządu Szkolnego Grzegorz Łuczak witał uczniów wchodzących do szkoły cukierkami z wesołymi pozdrowieniami.

Uczniowie z klas 4-8 SP oraz 1 LO wykonali plakaty promujące życzliwość, zawierające hasło lub sentencję związaną z tym wesołym świętem. Plakaty ozdobiły drzwi każdej sali lekcyjnej, tworząc barwną Aleję Życzliwości. W takcie obchodów Dnia Życzliwości w KOKORO każdy uczeń mógł zagłosować na najciekawsze hasło, a zwycięska klasa 7a otrzymała słodkie upominki. Uczniowie wysłuchali bajki „O Ciepłym i Puchatym”, której zakończenie zmusza do zastanowienia i refleksji. Korytarz szkoły zdobiło piękne Drzewko Życzliwości, do którego uczniowie mogli przyczepić listki z życzliwym podpisem. Natomiast na tablicy zatytułowanej Zatrzymaj się kolego i napisz coś miłego wielu uczniów umieściło zabawne pozdrowienie lub komplement.

Wszyscy byli tego dnia mili i uprzejmi względem siebie, a dzień zaczynał się i kończył uśmiechem. Mamy nadzieję, że ta atmosfera pozostanie z nami na długo. Ważne jest to, abyśmy byli dla siebie życzliwi na co dzień, a nie tylko od święta.
23.11.2018

Koło działań twórczych
W każdy czwartek na 7 godzinie lekcyjnej uczniowie uczestniczą w zajęciach koła Działań Twórczych. Zajęcia mają na celu rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej , indywidualnych zdolności uczniów, ich wyobraźni oraz twórczego myślenia. Zajęcia pobudzają kreatywność oraz doskonalą sprawność manualną dzieci. Różnorodność tematyczna stwarza możliwość do wprowadzania i poznawania przez uczniów wielu technik plastycznych. Mali artyści kształcą zmysły kompozycyjne i wyzwalają radość tworzenia.
23.11.2018

Wyjście do kina i na kręgle
W dniu 21 listopada uczniowie klas Va, Vb, VIa i VIIIa wybrali sie do kina Helios w Sukcesji na film "Dziadek do orzechów i cztery królestwa". Film ten to zrealizowana z ogromnym rozmachem produkcja inspirowana klasyczną baśnią E.T.A. Hoffmana w pięknej oprawie muzycznej. Po filmie poszliśmy na kręgle do kręgielni Król Kul, gdzie nasi uczniowie wraz z kolegami z Ukrainy stworzyli drużyny i z zapałem grali starają się zdobyć jak najwięcej punktów. Było to bardzo udane wyjście integracyjne.
23.11.2018

Sukcesy judoków
Pracowity weekend za nami. Aż trzy turnieje, w których uczestniczyliśmy w sobotę. Na początek dobre wieści z Gyor na Węgrzech, gdzie w Pucharze Europy kadetów nasza uczennica Natalia Stokłosa zajęła piąte miejsce.

W Gdańsku nasi najwyżej sklasyfikowani po sześciu turniejach ligi zawodnicy walczyli w mocno obsadzonej International Judo League. Wysłaliśmy siódemkę zawodników, pięciu wraca z medalami.
1 miejsca: Dariusz Jaworowski, Iliia Oliinyk
2 miejsce: Sergiusz Lonc
3 miejsca: Krystian Jarosik, Kamil Lewandowski

Do Sochaczewa na turniej międzynarodowy pojechało 23 naszych uczniów. Zawody z racji skali trudności spełniły swoje zadanie, gdyż pozwoliły wszystkim powalczyć kilka razy, a o to głównie chodziło. Zdobyliśmy 19 medali:
1 miejsca: Larysa Hnatchuk, Yurii Kalinchyk, Ruslan Korop, Oleksandr Kovbasiuk, Oleksandr Mateichuk, Bartłomiej Mokros, Janina Nowosielska, Stanisław Tsuryk, Dmytro Verichev, Tatiana Wachowska
2 miejsca: Adrian Kasiński, Aleksandra Kowal, Iga Przybylska, Artur Shkromyda,
3 miejsca: Tymoteusz Draniewicz, Tymofii Kotyrlo, Alicja Książkiewicz, Yurii Svishchevskyi, Tymon Zwierzchowski
5 miejsca: Antoni Grzywa, Paweł Hase, Yurii Vakhovskyi
Gratulacje dla wszystkich zawodników
18.11.2018
Uroczystości upamiętniające obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę
9 listopada odbyły się w naszej szkole uroczystości upamiętniające obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie starszych klas zebrali się, aby odśpiewać hymn i wysłuchać patriotycznych wierszy, odczytanych przez ich kolegów, a przewodniczący Komitetu Szkolnego przypomniał najważniejsze fakty związane z drogą Polaków do niepodległości. Najmłodsze klasy (1-3) spotkały się we własnym gronie, gdzie z werwą odśpiewały:
„Jesteśmy Polką i Polakiem
Dziewczynką fajną i chłopakiem
Kochamy Polskę z całych sił,
Chcemy byś również kochał ją i ty i ty…”
Już dużo wcześniej uczniowie przygotowywali się do upamiętnienia tego ważnego dla nas wszystkich dnia, wykonując liczne prace plastyczne oraz biało-czerwone rozetki. Chętni brali też udział w konkursach językowych: „100 słów na 100-lecie odzyskania niepodległości” i „I am proud to be polish”.
18.11.2018

19 października pojechaliśmy do Torunia
W Toruniu czekał już na nas przewodnik, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał nam o historii miasta. Zwiedziliśmy najważniejsze zabytki miasta: Stary Rynek, Krzywą Wieżę, Dom Mikołaja Kopernika oraz ruiny Zamku Krzyżackiego. Następne na liście zwiedzania było Muzeum Piernika. W świat pierników wprowadzały nas magiczne osoby, najpierw wiedźma i czeladnik, a potem rzutcy przedsiębiorcy z początków XX w. W wesoły sposób opowiedziano nam o tym jak się „pierwej” przyrządzało pierniki, dlaczego były one tak drogie i nierzadko traktowane jak lek. Ciasto dzieci zrobiły same, potem była już zabawa z foremkami i wypiekiem pierników.

Kolejnym punktem toruńskiej podróży było Planetarium i seans pt. "W poszukiwaniu życia". Seans zapoznał nas z narodzinami Ziemi i kształtowaniem jej powierzchni. Zobaczyliśmy, jak rodziło się życie na naszej planecie i jak zmieniał się jej krajobraz w dawnych erach.

Po seansie wybraliśmy się na Stary Rynek aby zakupić drobne upominki oraz podziwiać studzienkę ze statuetką flisaka otoczonego przez żaby. Tam dowiedzieliśmy się, że statuetka nawiązuje do legendy o pladze żab, która przed wiekami nawiedziła Toruń. Pogłaskaliśmy na szczęście żaby i z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do Łodzi.
31.10.2018

SZKOŁA MISTRZÓW GOŚCIŁA MISTRZÓW
W miniony piątek naszą szkołę odwiedzili, zaproszeni przez panią Justyńską, byłą zawodniczkę rugby, czołowi zawodnicy tej dyscypliny - Mistrzowie Polski Master Pharm Budowlani SA Łódź.

W pokazowej lekcji rugby uczestniczyli czołowi zawodnicy Master Pharm Budowlani SA Łódź, którzy demonstrowali uczniom podstawowe elementy techniczne w rugby oraz wyjaśniali główne zasady gry. Tradycyjnie już największe zainteresowanie wzbudziła formacja autowa, a do wyniesienia pod sufit przez silnych Gruzinów ustawiła się bardzo długa kolejka. W drugiej części zajęć dzieci opanowały podania piłki oraz zagrały w Rugby Tag.

Po zakończonej lekcji rozdawaniu autografów nie było końca. Mistrzowie zostali ugoszczeni domowymi ciastami upieczonymi przez rodziców.

Mistrzowie zaprosili też uczniów szkoły na decydujące mecze sezonu ekstraligi 2018.
23.10.2018

Ślubowanie klas pierwszych
W czwartek 18 października odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszych klas. Dzieci zaprezentowały licznie przybyłym rodzicom program artystyczny i sportowy. Nie tylko one były przejęte, ale również rodzice i wychowawcy, którym dziękujemy za przygotowanie tego wzruszającego wydarzenia.
23.10.2018

Fascynujący świat pszczół
Dnia 12.10.2018r. gościliśmy Pana Adama Wiklaka, który od kilku lat zajmuje się pszczelarstwem i pozyskiwaniem różnego rodzaju miodu pszczelego. Mając wieloletnie doświadczenie podzielił się z nami wiedzą na temat tych owadów, a nawet przedstawił nam jeden ze szklanych uli. Nasze lekcje były bardzo interesujące, co widać na dołączonych zdjęciach. Już nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli zobaczyć całą pasiekę...
22.10.2018

Wybory do Samorządu Szkolnego
W dniu 10.10.2018 odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Głosowały klasy IV-VIII SP oraz I LO. Oddano 89 głosów, 88 głosów ważnych i jeden głos nieważny.
Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został GRZEGORZ ŁUCZAK.
Wice-przewodniczący - Ryszard Witczak
Skarbnik - Oskar Kopczyński
Sekretarz - Maurycy Wójtowski
Dziękujemy uczniom z klasy VIIIa i Vb za pomoc przy przeprowadzeniu wyborów oraz opiekunowi Samorządu, pani Annie Kaczorowskiej.
16.10.2018

Mistrzostwa Świata w Sambo
Dobre wieści z Gruzji, gdzie dwie zawodniczki klubu KOKORO walczyły w Mistrzostwach Świata w Sambo. Wicemistrzynią Świata do lat 18 została uczennica klasy Ia LO Natalia Stokłosa, a na VII miejscu w kategorii do lat 20 zameldowała się Magdalena Jarkowska. Gratulujemy!
16.10.2018

Gra terenowa na Młynku
W pierwszych dniach października, korzystając ze wspaniałej pogody, uczniowie klasy 6a i 7a wraz z nauczycielką wychowania fizycznego wybrali się na Młynek. Celem zajęć terenowych było aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu, nauka współpracy w zespole jak również korzystanie z własnych zasobów wiedzy ogólnej. Uczniowie oprócz dość wyczerpującego biegu po parku mieli za zadanie odnaleźć i rozwiązać sześć kart pracy. Zadania dotyczyły wiedzy ogólnej z zakresu sportu, edukacji zdrowotnej, a nawet języka angielskiego. Za każde dobrze rozwiązane zadanie były punkty, lecz nie o punkty, a o dobrą zabawę tak naprawdę chodziło. Uczniowie naszej szkoły byli bardzo zadowoleni i podekscytowani grą, dlatego też na wiosnę zorganizujemy kolejną, być może całodniową, atrakcję tego typu.
11.10.2018

VIII Grand Prix Łodzi - Międzynarodowy Otwarty Turniej Judo
W dniach 6-7 października w Łodzi w ramach ligi IJL MUKS KOKORO zorganizował turniej Judo. Na starcie zameldowało się prawie 400 zawodniczek i zawodników reprezentujących cztery kraje i prawie 40 klubów. Bardzo mocny skład wystawiła Armenia i zasłużenie wygrała rywalizację drużynową. Na drugim stopniu drużynowego podium Legia Warszawa, a na trzecim KOKORO Łódź. W sumie zdobyliśmy 19 medali (6-6-7), z czego 15 medali zdobyli uczniowie Szkoły Mistrzów KOKORO. Gratulacje dla wszystkich zawodników, a szczególne podziękowania dla rodziców zaangażowanych w pomoc przy organizacji i prowadzeniu turnieju.
Miejsca naszych zawodników:
1 miejsca: Sergiusz Lonc, Barbara Syromiatnikova, Larysa Hnatchuk, Yurii Kalinchyk, Bruno Jesionek, Dmytro Verichev
2 miejsca: Bartłomiej Mokros, Tatiana Wachowska, Dmytro Shevchenko, Oleksandr Kovbasiuk, Ruslan Korop, Janina Nowosielska
3 miejsca: Zofia Cichomska, Aleksandra Kowal, Tadeusz Książkiewicz, Vitalii Ambroziak, Konrad Matusiak, Oleksandr Mateichuk, Oleksandr Kotyrlo
11.10.2018

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w gimnastyce artystycznej
W dniu 05.10.2018 uczennica Szkoły Mistrzów KOKORO, a zarazem reprezentantka MUKS Widzew Łódź wzięła udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Na ponad 50 startujących dziewczynek, Zuzanna Nowak zajęła 18 miejsce. Zuzanna najlepiej wykonała swój układ taneczny plasując się na 12 miejscu. Gratulujemy!
11.10.2018
Pierwsze w tym sezonie zawody pływackie
Pierwsze w tym sezonie zawody pływackie w naszym województwie za nami. Na olimpijskiej pływalni w łódzkiej Zatoce Sportu podczas II zawodów o Puchar JM Rektora Politechniki Łódzkiej wystartowali również nasi uczniowie:
Michał Kaczmarek startujący w kategorii 13-latków oraz Zosia Kruzerowska i Magda Wrona rywalizujące w najstarszej kategorii (14 lat i starsi).
Udało się rozpocząć sezon przyzwoitymi wynikami. Michał Kaczmarek w swoim roczniku był 1 na 200m dowolnym z czasem 2:18.76 i 2 na 100m grzbietowym z wynikiem 1:13.61.
Zosia Kruzerowska w kategorii 14lat i starsi zajęła 4 miejsce na 200m grzbietowym uzyskując nowy rekord życiowy 2:35.70. Magda Wrona również rywalizując ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodniczkami uplasowała się na 6 miejscu z wynikiem 3:03.49 w konkurencji 200m st. klasycznym (nowy rekord życiowy).
Konkurencje na dystansach 100m na tych zawodach rozgrywane były systemem eliminacji i finałów. Awans do najlepszych 10 zawodniczek w stylu grzbietowym wywalczyły obie nasze uczennice. W finale Zosia zajęła 5 miejsce w kategorii Open z wynikiem 1:13.15, Magda 7 czas zawodów z rezultatem 1:15.78.
07.10.2018
Nabór do nowej dyscypliny
Od września 2019 planujemy uruchomienie klasy o profilu piłka wodna. Dla osób które zadeklarują akces będziemy prowadzili od listopada zajęcia nauki pływania w weekendy na pływalni przy Sienkiewicza 46. Dotyczy to również obecnych 6-latków oraz dzieci z 1 i 2 klasy naszej szkoły. Dokładnych informacji udziela pan Dominik Sznajder tel. 665073207 (sprawy organizacyjne) oraz trener Bartosz Kośka tel. 881032368.
03.10.2018

Wybory Samorządu Szkoły
Trwa Kampania Wyborcza w Szkole Mistrzów KOKORO. Dotychczas zgłosiło się dwóch kandydatów. Jeszcze tydzień ( do 8.10.) czekamy na kolejne kandydatury. Chętni do objęcia stanowiska Przewodniczącego Szkoły wywiesili plakaty z hasłami wyborczymi na korytarzu pierwszego piętra. Zachęcamy do czynnego udziału w wyborach!
03.10.2018

Europejski Dzień Języków
W dniu 26.09.2018 odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Każda klasa przygotowała prezentację na temat wybranego kraju. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o państwach europejskich. Mogliśmy zobaczyć flagi i stroje regionalne, a także mieliśmy okazję spróbować francuskich serów, włoskich i hiszpańskich przysmaków oraz napić się angielskiej herbaty z mlekiem. Uczniowie brali również udział w konkursie wiedzy, starając się jak najszybciej znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące prezentowanych państw. Klasa VIII a jako pierwsza udzieliła poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania. Zwycięzcy zostali nagrodzeni brawami i otrzymali słodkie upominki. Dziękujemy nauczycielom, uczniom i rodzicom za zaangażowanie.
01.10.2018

Dzień Tabliczki Mnożenia w EC1
27 września klasy 2a i 3a uczestniczyły w ciekawych zajęciach w Centrum Nauki i Techniki EC1 z okazji Dni Tabliczki Mnożenia. Dzieci mogły wykazać się znajomością tabliczki mnożenia i dzięki jej znajomości rozwiązać zadania matematyczne oraz grać w róznorodne gry.
27.09.2018

Zajęcia dodatkowe
Od października ruszamy z zajęciami dodatkowymi dla dzieci i młodzieży. Aby zajęcia były realizowane musi się zebrać grupa 8-10 osobowa. Szczegółowe propozycje znajdą Państwo w zakładkach Zajęcia dodatkowe.
Chętnych proszę zgłaszać przez Librusa do odpowiednich nauczycieli. Trwają już zajęcia z matematyki dla ósmoklasistów, te zajęcia są obowiązkowe.
27.09.2018
Dzień Głośnego Czytania
26 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu, gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 26 w Łodzi. Celem naszego spotkania było zachęcenie wszystkich dzieci do czytania, aby rozwijały wyobraźnię, pamięć i słownictwo.
Czytanie rozpoczęła pani dyrektor przepięknym wierszem J. Brzechwy "Samochwała". Następnie uczniowie: Michał Kaczmarek, Zosia Cichomska oraz pani Ania Trochimiak-Różańska przenieśli nas w magiczny świat, czytając barwne opowieści z książki pt. "Gang Słodziaków". Wielkie czytanie zakończyła uczennica z I klasy Julia Nowakowska czytając baśń o rybaku i złotej rybce.
26.09.2018

Dzień Języków Europejskich w najmłodszych klasach Szkoły Podstawowej
Klasa 1B jako jedyna z klas młodszych wzięła udział w prezentacji wybranego Państwa Europejskiego "UKRAINY". Dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi, zwyczajami potrawami często serwowanymi na Ukraińskich stołach, położeniem kraju na mapie Europy oraz strojami ludowymi. Wszyscy spróbowali wcześniej przygotowanych potraw. Było to wspaniałe i rozwijające przeżycie.
26.09.2018

Szkolenie dla nauczycieli i rodziców z rozpoznawania substancji psychotropowych
Przy okazji zebrania z rodzicami zaprosiliśmy rodziców i nauczycieli na spotkanie z przedstawicielami policji, którzy przeprowadzili ciekawą prezentację na temat środków psychotropowych. Warto było dowiedzieć się od specjalistów z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się nasze dzieci i w jakiej postaci.
17.09.2018

Dodatkowe zajęcia na basenie dla wszystkich chętnych
Miło nam poinformować, że basen będzie dostępny dla uczniów wszystkich klas, nie tylko najmłodszych. Zajęcia rozpoczną się w październiku. Więcej informacji na zebraniu z rodzicami.
05.09.2018
Pierwszy dzwonek w Szkole Mistrzów KOKORO
3 września uczniowie naszej szkoły rozpoczęli swoją przygodę w Szkole Mistrzów KOKORO. Dla nas wszystkich było to ogromne przeżycie. Pomimo tego, że dla dzieci, i kadry pedagogicznej jest to zupełnie nowe miejsce, wyjątkowa atmosfera sprawiła, że poczuliśmy się jak w domu.
03.09.2018