Europejski Dzień Języków
W dniu 26.09.2018 odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Każda klasa przygotowała prezentację na temat wybranego kraju. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o państwach europejskich. Mogliśmy zobaczyć flagi i stroje regionalne, a także mieliśmy okazję spróbować francuskich serów, włoskich i hiszpańskich przysmaków oraz napić się angielskiej herbaty z mlekiem. Uczniowie brali również udział w konkursie wiedzy, starając się jak najszybciej znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące prezentowanych państw. Klasa VIII a jako pierwsza udzieliła poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania. Zwycięzcy zostali nagrodzeni brawami i otrzymali słodkie upominki. Dziękujemy nauczycielom, uczniom i rodzicom za zaangażowanie.

Dzień Tabliczki Mnożenia w EC1
27 września klasy 2a i 3a uczestniczyły w ciekawych zajęciach w Centrum Nauki i Techniki EC1 z okazji Dni Tabliczki Mnożenia. Dzieci mogły wykazać się znajomością tabliczki mnożenia i dzięki jej znajomości rozwiązać zadania matematyczne oraz grać w róznorodne gry.

Zajęcia dodatkowe
Od października ruszamy z zajęciami dodatkowymi dla dzieci i młodzieży. Aby zajęcia były realizowane musi się zebrać grupa 8-10 osobowa. Szczegółowe propozycje znajdą Państwo w zakładkach Zajęcia dodatkowe.
Chętnych proszę zgłaszać przez Librusa do odpowiednich nauczycieli. Trwają już zajęcia z matematyki dla ósmoklasistów, te zajęcia są obowiązkowe.
Dzień Głośnego Czytania
26 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu, gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 26 w Łodzi. Celem naszego spotkania było zachęcenie wszystkich dzieci do czytania, aby rozwijały wyobraźnię, pamięć i słownictwo.
Czytanie rozpoczęła pani dyrektor przepięknym wierszem J. Brzechwy "Samochwała". Następnie uczniowie: Michał Kaczmarek, Zosia Cichomska oraz pani Ania Trochimiak-Różańska przenieśli nas w magiczny świat, czytając barwne opowieści z książki pt. "Gang Słodziaków". Wielkie czytanie zakończyła uczennica z I klasy Julia Nowakowska czytając baśń o rybaku i złotej rybce.

Dzień Języków Europejskich w najmłodszych klasach Szkoły Podstawowej
Klasa 1B jako jedyna z klas młodszych wzięła udział w prezentacji wybranego Państwa Europejskiego "UKRAINY". Dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi, zwyczajami potrawami często serwowanymi na Ukraińskich stołach, położeniem kraju na mapie Europy oraz strojami ludowymi. Wszyscy spróbowali wcześniej przygotowanych potraw. Było to wspaniałe i rozwijające przeżycie.

Szkolenie dla nauczycieli i rodziców z rozpoznawania substancji psychotropowych
Przy okazji zebrania z rodzicami zaprosiliśmy rodziców i nauczycieli na spotkanie z przedstawicielami policji, którzy przeprowadzili ciekawą prezentację na temat środków psychotropowych. Warto było dowiedzieć się od specjalistów z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się nasze dzieci i w jakiej postaci.

Dodatkowe zajęcia na basenie dla wszystkich chętnych
Miło nam poinformować, że basen będzie dostępny dla uczniów wszystkich klas, nie tylko najmłodszych. Zajęcia rozpoczną się w październiku. Więcej informacji na zebraniu z rodzicami.
05.09.2018
Pierwszy dzwonek w Szkole Mistrzów KOKORO
3 września uczniowie naszej szkoły rozpoczęli swoją przygodę w Szkole Mistrzów KOKORO. Dla nas wszystkich było to ogromne przeżycie. Pomimo tego, że dla dzieci, i kadry pedagogicznej jest to zupełnie nowe miejsce, wyjątkowa atmosfera sprawiła, że poczuliśmy się jak w domu.