Rodzic wybierając szkołę dla swojego dziecka chce wiedzieć, co jest wyjątkowego właśnie w tej szkole. W kilku punktach postaramy się przedstawić, co nas wyróżnia:

1 Po pierwsze nauka – jesteśmy szkołą, w której bycie sportowcem nie zwalnia z bycia dobrym uczniem. Młody człowiek podążający za swoją pasją często nie umie przewidzieć „zaskakujących zwrotów akcji”, jakie może przynieść życie. Naszym zadaniem, jako szkoły, jest poprowadzić go w taki sposób, aby kiedyś, jako dobrze wykształcony człowiek mógł cieszyć się wolnością wyboru dalszej drogi życiowej.

2 Po drugie od A do Z – rodzic przyprowadza dziecko rano i odbiera w odpowiednim dla siebie momencie - gdy dziecko jest już po lekcjach, łącznie z ponadprogramowymi lekcjami języków obcych, po treningach, zajęciach na basenie. Dziecko ma możliwość zostawienia swoich rzeczy w szkolnej szafce. Dzięki stołówce szkolnej może zjeść przygotowywane na miejscu śniadanie i obiad. Uczeń, który ma na to ochotę, może uczestniczyć w wybranych przez siebie zajęciach dodatkowych. Pozostały czas może spędzić w świetlicy szkolnej bawiąc się lub korzystając z sali cichej.

3 Po trzecie możliwość realizacji innych pasji – w naszej szkole dzięki odpowiedniemu ułożeniu planów lekcji i zajęć sportowych, małej liczebności klas oraz systemowi nauki pozwalającemu na wypełnienie obowiązków szkolnych na miejscu, uczeń wracając do domu ma czas na realizowanie swoich pasji. Młodsi mogą poświęcić się zabawie, starsi spotkać się ze znajomymi, czy pójść po południu na trening do macierzystego klubu.

4 Po czwarte szkoła ze sportem dla wszystkich – nie od dziś wiadomo, że sporty wiodące w naszej szkole, jak judo, gimnastyka, czy pływanie są najlepszymi sportami ogólnorozwojowymi i stanowią podstawę dla każdej dyscypliny. Kluby zachodnie, a ostatnimi czasy również polskie, zatrudniają trenerów tych dyscyplin dla swoich zawodników, aby poprawić między innymi ich koordynację, wytrzymałość. Francja wiele lat temu wprowadziła judo do szkół i teraz po latach zbiera tego owoce we wszystkich dyscyplinach. Dlatego do naszej szkoły może zapisać się dziecko uprawiające dowolną dyscyplinę.

5 Po piąte kadra trenerska – szkoła zatrudnia najwyższej klasy specjalistów do prowadzenia treningów specjalistycznych. Są to trenerzy z ogromnym doświadczeniem i dorobkiem medalowym zawodów rangi Mistrzostw Europy, Świata, czy Igrzysk Olimpijskich. To gwarantuje najwyższy poziom szkolenia.

6 Po szóste wyżywienie – szkoła zapewnia możliwość zjedzenia nie tylko obiadu, ale również śniadania. Część starszych uczniów przyjeżdża do szkoły bezpośrednio po rannym treningu i zjedzenie przed lekcjami pełnowartościowego śniadania jest istotnym elementem dnia.

7 Po siódme zaplecze sportowe – szkoła dysponuje salą sportową o powierzchni 400 m2 i kilkoma mniejszymi salami, w tym salą do tańca i salą bilardową.