Niepubliczna Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego z uprawnieniami szkoły publicznej
Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego z uprawnieniami szkoły publicznej

Szkoła Mistrzów KOKORO powstała z inicjatywy nauczycieli i rodziców, których dzieci uprawiają sport. To nauczyciele i rodzice wiedzą najlepiej, jak wiele czasu i poświęcenia wymaga od dziecka pogodzenie realizacji pasji sportowych i nauki. Na własnym przykładzie odczuwają również, jak trudno jest rodzicom, w dzisiejszym, zabieganym świecie, sprostać obowiązkom domowym i zawodowym oraz jednocześnie wspierać dziecko w realizacji jego pasji.
W naszej szkole wprowadzony jest nowoczesny system nauki, który odpowiada na potrzeby dzieci trenujących sport. Nauczyciele realizują program nauczania w taki sposób, aby uczeń po zajęciach miał czas na realizowanie swoich pasji i zainteresowań. Szkoła stawia na nowoczesność i dobre przykłady. Dzięki niewielkiej liczebności klas nauczyciele mają możliwość podejść indywidualnie do każdego dziecka. Chcemy wzorować się na fińskim systemie nauki, który uważany jest za najlepszy na świecie.

Według badań międzynarodowych przeprowadzanych przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju szkoły fińskie wykazują się najwyższym wskaźnikiem wiedzy na świecie. Ich uczniowie wypadają fantastycznie z nauk przyrodniczych oraz matematyki. Ponadto, czytają najwięcej ze wszystkich dzieci i młodzieży na planecie. Ale to nie to najbardziej zadziwia środowisko pedagogów. Najbardziej zaskakującym jest fakt, że uczniowie z Finlandii należą do grupy, która w ciągu roku poświęca na naukę najmniej czasu.